Yapılan Masaj ve Bakımlar

Köpük Masajı: Geleneksel Türk hamamında kese ile deri üzerinde ölü hücrelerin atılarak deri gözeneklerinin açılması ve derinin rahat solunum yapmasını sağlamak ardından yapılan köpük masajı ile de kasların gevşetilmesi ve toksinlerin atılaması için yapılan özgün ve mistik bir bakımdır.

Klasik Masaj : Dünyada en yaygın olarak kullanılan masajdır.Tüm masaj manüplasyonlarının toplandığı,teknik olarak geniş bir yelpazeye sahip ve kaslar üzerine derin etkisi olan bir masaj uygulamasıdır.

Aromaterapi : Tüm vücuda aromatik esanslarla birlikte kişi üzerine uyarıcı manüplasyonlar kullanılmadan şiddet ve tonusu düşük ahenk içinde, kişiyi hem dinlendirmek hem de psikolojik rahatlık sağlamak için yapılan bir masajdır.

Anti-stress : Kişinin üzerindeki negatif etkiyi almak için sadece geniş kas grubuna ( Bacağın arka tarafı ve sırt kısmına ) yapılan uyarıcı manüplasyonlar kullanılmayan rahatlatıcı bir masajdır.

Reflexology : Ayak taban altında bulunan iç organlara bağlantılı sinir noktalarına etki ederek iç organlarla sinir noktaları arasındaki meridyenleri duyarlı hale getirmek için yapılan bir kültürel masajdır.

Spor masajı: Spor aktiviteleri öncesinde, sonrasında ve arasında uygulanan, sert biraz daha kendine özgü manüplasyonlarla, dolaşım düzenleyici ve yorgunluğu giderici bir masajdır.

Selülit Masajı :Genellikle bayanlarda deri altında portakal kabuğu şeklinde oluşan yağ tabakalarının yakılması için daha çok problemli bölgelerde yoğunlaşılarak, uygun manüplasyonların seçilmesiyle yapılan bir masajdır.

Lenf drenaj :Lenf düğümlerinin açılmasıyla vücutta oluşan toksin ve ödemleri venöz kanalları yardımıyla lenf düğümlerine, düşük şiddetli manüplasyonlarla taşınması için yapılan bir masajdır.

Lokal masaj : Vücudun belirli bir bölgesine genellikle de sırta uygulanan bölgesel, rahatlatıcı bir masajdır.

Abiyanga : İki terapistin bir vücut üzerinde dört elle derinsel uyarı ve uyarıcı manüplasyonlar kullanmadan aromatik yağlarla senkronize bir tarzda kişiyi dinlendirmek için uygulanan mistik bir masaj.

Shiatsu : Daha çok problemlere yönelik, avuç içi ve vücudun değişik bölegeleriyle basınç yapılarak deri-derialtı dokusunu ve sinir noltalarını uyarmak için mobilize masajla birlikte uygulanan bir baskı masaj tekniğidir.Bu masajda hedef akupresür noktalarının geçtiği meridyenlerdir.

Thai Masajı : Vücudun energy kanallarındaki tıkanıklıkları gidermek amacıyla yapılan streching hareketleri bütünüdür.Thai masajı reflexology ile kombine edilerek de kullanılır.

BALİ MASAJLARI – AYURVEDİC BAKIMLAR

Taş Masajı : Sıcak ve soğuk volkanik taşlarla vücudun belirli bölgelerine gerek sabit gerekse manuplasyonlarla yapılan ruhu ve bedeni rahatlatmaya yönelik holistic,mistik masajdır.

Köpük Banyosu : Modern bir jakuzi diyebiliriz.Thalasso Therapy programlarının ilk bakımı olan bubble bath’in içerisinde normal ısıda (33-36) derece deniz suyu doldurulur.Makinanın fonksiyonuna göre gerekli ayarlamalar yapılır.Ayak taban altlarından, bacak altlarından, bacak yanlarından, sırttan ve kollardan olmak üzere sürekli veya lokal olarak hava vererek kişi vücuduna etki eden bir bakım.Cihaz içerisinde bulunan hava delikleri yaklaşık 1-2 cm.aralıklarla bulunur. Süre:20 dakika program makine çalışır durumda, 5 dakikada program bittikten sonra hem rahatlamak üzere hemde metabolizmanın normale dönmesi için bubble bath içerisinde kalınmalı.

SEAWEAD WRAP (YOSUN BAKIMI)

İlk önce battaniyenin üzerine plastik jelatin serildikten sonra ısıtılmış deniz suyuyla karıştırılan yosun yüz hariç tüm vücuda sürüldükten sonra ilk olarak plastik jelatinle daha sonra battaniye ile kişi (kundaklanır) örtülür. Cihazda gerekli ısı ve program ayarlamaları yapıldıktan sonra kişi dinlenmeye bırakılır.

 • Remineralizasyon ( Vitamin, minarel ve oligo elementlerin vücuda alınması )
 • Relaxion ( Rahatlama )
 • Metabolizasyon ( Toksin atıp yağların yakılması, selülit ve zayıflama )

Süre: 20 dakika yosun ile birlikte battaniye içinde kalma.

AFFUSİON DOUCHE (VİCHY SHOWER)

Bakım cihazında gerekli programlar yapıldıktan sonra 5 tane duş başlığında yağmurlama şeklinde kişinin ilk önce ön tarafına daha sonra arka tarafına yağmurlama şeklinde yapılan, ısıtılmış deniz suyunun kişi vücuduna yapmış olduğu duyusal bir bakım.

 • Relaxion (rahatlama)
 • Sensual Stimulation (duyusal his)
 • Reminelizition (vitamin ve minerallerin vücuda alınması)

Süre: 20 dakikalık bir bakım olup 10 dakika ön taraf 10 dakika arka tarafa yapılan bir bakım.
Not: :Bu bakım tek başına uygulanabileceği gibi isteğe bağlı olarak yağmurlama duş altında da masaj yapılabilir.

PRESSO THERAPY

Kişi masaya sırtüstü yatırıldıktan sonra bacaklarına öfloraj yapılır.(Kan dolaşımını ve lenf akımını aktivite etmek için). Daha sonra plastik poşet kılıflar ayaklarına geçilirdikten sonra orijinal kılıflar bacaklarına geçirilir. Cihaz içerisinden gerekli ayarlamalar yapıldıktan sonra ayaktan başlayarak yukarıya doğru sırayla gaz basıncı ile kanı aşağıdan yukarıya pompalayarak yapılan bir bakımdır.

 • Blood Circulation
 • Mobilization
 • Relaxion

JET DOUCHE

Bakım öncesi kişinin duruş pozisyonları gösterildikten sonra deniz suyunun sıcaklık derecesi ve basıncı cihaz içerisinde programlanıp uzaktan tazyikli suyla dinamik şekilde kişi üzerinde kas yapısı yönünde su ile ritmik hareketlerle masaj yapılan bir bakım.(Bu bakımda suyun basıncına ve eklemlere dikkat edilmeli).

 • Remineralizasyon
 • To Relieve Muscular Tensions
 • Blood and Energy Circulation, Stimülation(uyarma ve tıkanma için)