Mustika Ratu

Günümüzde tüketiciler artık doğal içerikli ve üretimi süresince doğaya zarar vermeyen ürünleri tüketmeye yönelmektedir. Mustika Ratu 1975 de bu değerler üzerine kurulmuş bir markadır. Jamu ürünleri ve geleneksel Mustika Ratu ürünlerinin tamamı doğal ürünler olup Endonezya krallığı döneminde kullanılan doğal reçetelerle hazırlanmaktadır.

Firmanın kurucusu olan Dr.Mooryati Soedibyo Java kraliyet ailesinin bir mensubu olarak 1975 yılında küçük çapta bu ürünleri üretmeye başlamıştır. 1978 yılında ticari anlamda ilk atılımlara başlamış ve 1980 li yıllarda geleneksel kozmetik ürünlerini üretip tüketicilere sunmaya başlamıştır. 1981 yılında kurulan fabrika ile daha geniş çaplı üretime geçilerek uluslararası ticarete başlanmıştır.

Mustika Ratu uzak doğunun tanınmış,yerel ve deniz aşırı birçok ülkede tercih edilen bir marka yolunda ilerlemektedir. Günümüzde Malezya,Singapur,Brunei Krallığı,Rusya,Papua Yeni Gine,Hong Kong,Batı Asya,Batı Avrupa,Orta Doğu ve birçok Afrika ülkesinde tanınmı bir markadır. Mustika Ratu bünyesinde kurmuş olduğu Taman Sari Kraliyet Spa merkezleriyle günümüzde tercih edilen geleneksel Endonezya Uzak Doğu masajlarını uluslararası düzeyde sunmaktadır. Bu spa merkezlerinde kullanılan kozmetik ve bakım ürünleri de Mustika Ratu tarafından üretilen doğal ürünlerdir. Taman Sari Endonezya, Malezya,Japonya,Bulgaristan ve Kanada da açmış olduğu merkezleriyle büyümeye devam etmektedir. Mustika Ratu Kainat Güzellik Yarışmasının önemli sponsorlarından olup her yıl bünyesindeki Taman Sari Kraliyet Spa larında doğal ve geleneksel uygulamaları yapmaktadır.

Defnege Kozmetik 2010 yılından bu yana Mustika Ratu ÜrünlerininTürkiye dağıtıcılığını yapmaktadır.